Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
Blog chmura tagów
Jak wydłużyć zapach perfum? Gdzie nakładać perfumy? 0
Jak wydłużyć zapach perfum? Gdzie nakładać perfumy?

Kupując wymarzone perfumy, najczęściej bierzemy pod uwagę jedynie zapach, cenę oraz wygląd flakonu. Niestety już po pierwszym użyciu może się okazać, że zapach pozostaje na nas na bardzo krótki czas i pojawia się konieczność dość regularnego oraz częstego psikania kosmetykiem. Na szczęście istnieje wiele skutecznych sposobów, które pozwolą nam nosić zapach ulubionych perfum przez wiele godzin. 

Dlaczego zapach tak krótko czuć? 

Walcząc z problemem, warto przede wszystkim znać jego źródło. Na rynku perfumeryjnym dostępnych jest wiele zapachowych wód. Najintensywniejsze, najdłużej pozostające na skórze, ale również najrzadziej spotykane są perfumy. Stężenie olejków eterycznych w perfumach wynosi od dwudziestu do około czterdziestu procent. Rzecz jasna im wyższe stężenie olejków eterycznych, tym zapach jest intensywniejszy oraz trwalszy. Olejki eteryczne obecne w najbardziej rozpowszechnionych wodach zapachowych, czyli w wodach perfumowanych są maksymalnie o stężeniu dwudziestu procent.  Jeszcze słabsze są wody toaletowe, gdzie stężenie wynosi od pięciu do dziesięciu procent oraz wody kolońskie, gdzie stężenie nie przekracza nawet pięciu procent. Najsłabsze są wszelakie wody odświeżające, czyli mgiełki. Stężenie olejków eterycznych w mgiełkach wynosi do dwóch procent

Trzeba jednak pamiętać, że na trwałość zapachu wpływa również skład perfum, przykładem może być Giorgio Armani SI, który w składzie ma "paczulę", co czyni go bardzo intensywnym zapachem. Z męskich intensywnych zapachów na pewno można tutaj wyróżnić Dior Fahrenheit oraz Paco Rabanne 1 million.

Na trwałość zapachu wpływa nie tylko sam kosmetyk, ale i kondycja skóry. Zbyt sucha skóra jest jednym z najczęstszych powodów nietrwałości woni. Woda zapachowa dużo lepiej utrzymuje się na skórze nawilżonej, a nawet tłustej. 

Zbyt mało obfite spryskanie oraz "na chybił trafił" również może rzutować na trwałość zapachu. Kosmetyk powinno się nanosić na strategiczne miejsca, gdzie pulsuje krew. 

Jeżeli zapach na początku utrzymywał się stosunkowo długo, a z czasem zaczął się szybciej "ulatniać", to najprawdopodobniej mózg przyzwyczaił się już do danej woni. Wówczas receptory czuciowe stają się mniej wrażliwe na zapach, a mózg zaczyna ignorować bodziec, ponieważ zaczyna go uważać za nieistotny oraz bezpieczny. W przypadku kosmetyków jest to bardzo niekorzystne, ponieważ więcej psikamy się wodą zapachową, aby przynajmniej przez chwilę ją poczuć, co powoduje szybsze zużycie zawartości flakonu oraz może drażnić osoby z naszego otoczenia. 

 
Co robić, aby zapach utrzymywał się dłużej? 

Poza wyborem produktu o wysokim stężeniu olejków eterycznych podstawą jest odpowiednio nawilżona skóra. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie przed aplikacją wody zapachowej bezzapachowego balsamu, wazeliny bądź kremu nawilżającego. Istotne jest, aby krem był bez zapachu bądź o takim samym, co perfumy, ponieważ wonie mogą się zmieszać oraz dać mało satysfakcjonujący efekt. 

Aplikacja perfum na miejsca, gdzie krew pulsuje najbardziej, jest najskuteczniejsza, ponieważ takie miejsca są najcieplejsze, co dodatkowo podsyca intensywność zapachu. Są to między innymi: 

  • Zgięcia łokci, 
  • Zgięcia kolan, 
  • Szyja, 
  • Nadgarstki, 
  • Klatka piersiowa, 
  • Skronie,
  • Kark, 
  • Pachwiny, 
  • Kostki. 

Wiele osób uważa, że aplikacja perfum za uszami też jest skuteczna- nic bardziej mylnego. Nie powinno się stosować wody zapachowej w tym miejsce, ponieważ za uszami jest wytwarzanie sebum. Sebum zmieszane z zapachem perfum mogą skutkować specyficzną, kwaśną, mało przyjemną woń. 

Pryskanie włosów oraz ubrań może pozytywnie wpłynąć na trwałość zapachu. Włosy oraz tkaniny dłużej utrzymują zapach na powierzchni.

Zastosowanie ulubionego zapachu od razu po ciepłej kąpieli wydłuży jego trwałość, dzięki rozszerzonym porom oraz nawilżonej skórze. 

 
Dodatkowe porady 

  • Zamiast wyrzucać skończony flakon ulubionego zapachu, można go otworzyć oraz położyć go w szafie. Z powodzeniem się sprawdzi jako wkład zapachowy. 
  • Aby zapach był równomiernie rozprowadzony po całym ciele, należy mgiełkę rozpylić w powietrzu oraz "wejść" w utworzoną chmurę. 
  • Trzymanie opakowanie perfum w lodówce wydłuża ich trwałość. 
  • Warto dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu oraz stosować zbilansowaną dietę, ponieważ pH skóry i poziom endorfin również wpływa na trwałość, oraz intensywność perfum. 

Komentarze do wpisu (0)

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl